EMMEN – Een droomstart voor karttalent Dean Burger uit Dreumel. De tienjarige coureur heeft zondag bij zijn eerste deelname aan het NXT GP-kampioenschap direct indruk gemaakt door het dagklassement te winnen in de Rotax Max Minimax-klasse. Op het circuit van Karting Emmen liet hij zien dat hij thuishoort aan de top, met een overwinning en twee tweede plaatsen.
Hoewel Dean het dagklassement op zijn naam schreef, bleef hij kritisch op zichzelf. “Ik had liever alle races gewonnen,” vertelde hij nuchter. Tegelijkertijd genoot hij zichtbaar van de competitie. “Het niveau was echt hoog, we hebben mooie battles gehad.”
Voor de jonge Dreumelse rijder was het zijn eerste kennismaking met de baan in Emmen. Na een derde plek in de kwalificatie en een sterke tweede plaats in de openingsrace, sloeg hij in race twee toe met een overtuigende overwinning. In de finale moest hij genoegen nemen met opnieuw een tweede plaats, maar dat bleek ruim voldoende voor de dagzege.
Met de meeste punten van het weekend staat Dean direct bovenaan in het kampioenschap. Wat begon als een proefdeelname smaakt duidelijk naar meer. “Nou wil ik kampioen worden,” klinkt het ambitieus.