De Watersnoodfilm van 1926, gemaakt door de Maas- en Waalse cineast Jos Kruisbergen, heeft de harten van de bezoekers veroverd. In een uitverkochte Bogerd in Druten werd de film vertoond, en het was zo stil in de zaal dat je een speld had kunnen horen vallen. De film, die als een waar meesterwerk werd geprezen, overtrof alle verwachtingen.
De documentaire brengt het aangrijpende verhaal van ooggetuigen van de Watersnood van 1926 tot leven. Getuigen uit dorpen als Nederasselt, Balgoy, Ewijk, Winssen, Alphen, Dreumel en Heerewaarden vertelden hun persoonlijke ervaringen, die een rauw en indringend beeld schetsen van de verwoestingen die destijds plaatsvonden. Maar de film bevatte niet alleen verdriet, hij bood ook de nodige humor, waardoor de sfeer in de zaal af en toe wat luchtiger werd. Dit maakte de voorstelling tot een gevarieerde en rijke ervaring.
Journalist Bas van der Hoeven prees de film in zijn recensie als een indrukwekkend tijdsdocument, en zijn woorden waren geen overdrijving. De reacties van het publiek waren unaniem positief. "De mooiste film die ik ooit heb gezien," schreef een van de bezoekers in het gastenboek. Deze woorden vingen perfect hoe de film het publiek raakte en hen meenam naar de geschiedenis van de Watersnood.
Unieke beelden van een zéér unieke streek, Maos en Waol. Gemaakt door een unieke kél... Jos Kruisbergen. Zurrug da ge die goed bewaord!!
De filmvoorstelling van 24 april was dan ook weer volledig uitverkocht, wat de enorme belangstelling onderstreept. Maar er is nog een kans om de documentaire te zien: er zijn nog enkele kaarten beschikbaar voor de voorstelling op zondagmiddag 27 april om 14:00 uur in De Bogerd Druten. Geïnteresseerden kunnen hun kaarten reserveren via www.2bg.nl.
Deze film is niet alleen een must-see voor liefhebbers van geschiedenis, maar voor iedereen die geraakt wil worden door de kracht van persoonlijke verhalen en het verleden dat ons heeft gevormd.