Met een stralend zonnetje, wapperende rood-wit-blauwe vlaggen en overal oranje wimpels was het dorp helemaal in de feeststemming.
In de prachtig versierde St. Henricusstraat trok een bonte stoet door het dorp, met harmonie Koningin Wilhelmina fier voorop. Muziek, vrolijkheid en overal blije gezichten – je zou bijna denken dat koning Willem-Alexander en koningin Máxima een afslag te laat hadden genomen! En dat is eigenlijk helemaal niet zo gek: ooit, tijdens de opening van een kunstwerk op de dijk in Dreumel, beloofde de toenmalige prins Willem-Alexander dat hij zou terugkomen. Die belofte werd destijds nog bevestigd door de toenmalige burgemeester Toon Maas, voor de camera van cineast Jos Kruisbergen uit Maas en Waal. Misschien is het tijd om onze koning even aan zijn afspraak te herinneren?
Op het Pastoor Kurstjensplein was het intussen een gezellige drukte: kinderen verkochten hun spulletjes op de vrijmarkt, er werd volop gespeeld en bij het dorpshuis lieten de dorpelingen zich een oranjebittertje – of gewoon een lekker biertje – goed smaken. Chapeau voor harmonie Koningin Wilhelmina, die de stoet muzikaal door de straten leidde. En natuurlijk grote complimenten voor het Oranjecomité, dat ook dit jaar weer een geweldig feest neerzette. Waar in veel dorpen Oranjeverenigingen verdwijnen, laat Wamel zien: samen maken we er een koninklijk feestje van!