BENEDEN-LEEUWEN – De watersnood van 1926 staat centraal in de tentoonstelling Waterkracht in Museum Tweestromenland. Op zondag 19 juli krijgen bezoekers de kans om de ramp vanuit een bijzonder perspectief te bekijken tijdens een lezing van historica en promovenda Godelieve Peters-Boselie. Zij gaat in op de emotionele gevolgen die de overstroming had voor de inwoners van Maas en Waal.
De watersnood van 1926 bracht grote schade met zich mee en dwong veel inwoners hun huis te verlaten. Minder bekend is welke invloed de ramp had op het dagelijks leven, de onderlinge verbondenheid en de identiteit van de getroffen bevolking. Peters-Boselie onderzocht hoe inwoners de ramp beleefden, hoe zij naar zichzelf en elkaar keken en hoe elders in Nederland over de slachtoffers werd gesproken.
Tijdens de interactieve lezing presenteert zij de nieuwste inzichten uit haar onderzoek, dat onlangs verscheen in het Tijdschrift voor Geschiedenis. Volgens de onderzoekster laten emoties rond de watersnood zien hoe de samenleving destijds functioneerde en welke rol gevoelens van saamhorigheid, uitsluiting en identiteit speelden in de nasleep van de ramp.
De lezing sluit aan bij de tentoonstelling Waterkracht, waarin de watersnood van 1926 en de strijd tegen het water centraal staan. Bezoekers krijgen daarmee niet alleen een beeld van de fysieke gevolgen van de overstroming, maar ook van de menselijke kant van deze ingrijpende gebeurtenis.
Voorafgaand aan de lezing draagt spoken word-artiest Tom van Leur een speciaal gedicht voor.
Museum Tweestromenland is op zondag 19 juli geopend vanaf 13.30 uur. De lezing begint om 14.30 uur. Voor toegang tot zowel de lezing als het museum geldt de reguliere entreeprijs van € 9,00. De Museumkaart en de Vriendenkaart van het museum zijn geldig.