Koninginnedag in de vorige eeuw

26 apr 2022, 10:41 Nieuws
278993006 561418105602517 7728689716823633489 n
Jos Kruisbergen

Het is rond de klok van acht in de ochtend als koster Rem van Maurik, met snor, zijn voordeur uitstapt om de door zijn vrouw Coby gestreken Nederlandse driekleur in de Wamelse toren te hijsen. Rem wordt gevolgd door de snorrende camera van Jos Kruisbergen en Mien van Someren slaat het schouwspel gade.

Jaren later wordt Rem een van de bekendste vlaggenisten van Nederland; met Koninginnedag op de Nederlandse televisie. Rond tien uur vertrekt de bonte oranje stoet inclusief harmonie en drumbrand door het dorp.

Tamboer-majoor Rinie Vermeulen zwaait stijlvol met zijn maîtrestok om de muziek in goede banen te leiden. Het is een prachtig en nostalgisch zwart-wit beeld. Kinderen met versierde fietsen en hun ouders genieten van deze mooie Koninginnedag.

Ondertussen wordt tijdens de optocht in de Lakenstaat ongestoord gewerkt aan het vervangen van dakpannen. Voordat de stoet bij Huize Henricus wordt ontbonden, speelt harmonie Koningin Wilhelmina uit volle borst het Wilhelmus.

Door Nicole Megens

Dit prachtige stukje nostalgie is te zien op www.2bg.nl.