Rijkswaterstaat voert groot onderhoud uit aan de A73 tussen knooppunt Ewijk en toe- en afrit Wijchen (1a). Dit gebeurt in meerdere fases van mei tot en met november. Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers in beide richtingen rekening te houden met extra reistijd, gebruik te maken van alternatief vervoer of vaker thuis te werken.
Het groot onderhoud aan de A73 bestaat uit het vervangen van funderingen en asfaltverhardingen en het aanbrengen van markeringen en detectielussen. Hierbij worden zowel de fundering als de tussen- en deklaag verwijderd en opnieuw aangebracht. Deze werkzaamheden worden uitgevoerd om de doorstroming en veiligheid van de snelweg te kunnen blijven garanderen.
De werkzaamheden aan de A73 worden in meerdere fases uitgevoerd. De eerste fase vindt plaats van mei tot juli. Na de zomervakantie staan er werkzaamheden gepland van augustus tot en met november. Tijdens deze fases is de A73 meerdere weekenden afgesloten of wordt verkeer in verschillende periodes over versmalde rijstroken geleid. Ook zijn verschillende toe- en afritten afgesloten. Borden langs en boven de weg geven omleidingsroutes aan. In april volgt meer gedetailleerde informatie over fase één.
Gezien de duur van de werkzaamheden roepen we weggebruikers op om goed voorbereid de weg op te gaan, de omleidingsroutes te volgen en rekening te houden met extra reistijd tot 30 minuten. We adviseren indien mogelijk vaker thuis te werken, samen te reizen of anders te reizen (openbaar vervoer of fiets).
Kijk voor meer informatie over de werkzaamheden op de website van Rijkswaterstaat Verkeersinformatie of bel met de Landelijke Informatielijn van Rijkswaterstaat: 0800 - 8002 (gratis).