Hoe heerlijk is het om aan de voet van de Waaldijk in Dreumel te genieten van een dampende kop thee en zelfgebakken appeltaart? Zonnetje in het gezicht, kwetterende vogels in de leilinden. Nee, dit is geen droom en ook geen grap. Op 1 april begint het nieuwe seizoen van Theehuis/ B&B Dreumelse Waard.
Seizoenstart
Dreumelse Waard omvat een theehuis, een bed & breakfast en een vergaderlocatie. De B&B is het hele jaar te boeken, net als de vergaderruimte. Het theehuis met terras is van april tot en met september elk weekend geopend. De seizoenstart staat voor de deur. Eigenaresse Chris Jongeneel kijkt ernaar uit: “Op 1 april is het terras voor het eerst open dit jaar. Ik hoop natuurlijk op mooi weer, dan is het echt genieten hier. De dijk is prachtig groen, de uiterwaarden liggen letterlijk op een steenworp afstand. Natuurliefhebbers, fietsers en wandelaars komen in het Land van Maas en Waal helemaal aan hun trekken. Zeker als half april het fruit bloeit. Dan is de streek op haar mooist.”
Bakken
Chris houdt van de gezelligheid die haar gasten brengen. “De contacten met de mensen, de bijzondere gesprekken, die vind ik fijn. Elke dag is anders. Het is wel hard werken, ik run de B&B en het theehuis grotendeels alleen. Mijn man heeft zijn eigen baan en helpt mee als het nodig is. Ik houd van bakken en koken. Dat komt goed uit, want alles wat op de kaart staat aan taarten, cakes en gerechten, bereid ik zelf. Daarbij probeer ik zoveel mogelijk ingrediënten in te kopen bij lokale ondernemers.”
Pleisterplaats
Dreumelse Waard is de perfecte pleisterplaats voor recreanten die de streek verkennen of meedoen aan een sportief evenement. “Vorig jaar bezocht een groep deelnemers aan de Ri4daagse mijn terras. Dat was echt een bijzondere dag. Ook strijken er geregeld Duitsers neer die de Rhein Radweg fietsen, een route die het stroomgebied van Rijn en Waal volgt. Mijn man heeft deze plek op de fiets ontdekt. We zochten al een poos een geschikte locatie voor een bed & breakfast met theehuis en terras. Tijdens een ronde op de racefiets zag mijn man dit huis te koop staan. We wisten het al snel zeker: dit is het helemaal. Hier kunnen we onze droom waarmaken. Daar zijn we nu mee bezig. We staan op de drempel van het tweede seizoen. Ik nodig iedereen van harte uit eens langs te komen. Een kopje thee bij Dreumelse Waard, met iets lekkers van de kaart! Dat is landelijk genieten op z’n best.”
Dreumelse Waard, Waaldijk 44, 6621 KH Dreumel, 06-82 64 88 60,
[email protected]